Kratbet - stropy teriva, filigran, beton towarowy, biegi schodowe, płyty stropowe, teriwa

Historia firmy Kratbet

Zakład Betoniarski "KRATBET" powstał w lutym 1989r. w miejscowości Brzeźnica k/Wadowic.

Podstawowym zadaniem w tamtym czasie była produkcja belek i pustaków stropowych typu Teriva 1, na potrzeby budownictwa jednorodzinnego jako alternatywa do stosowanych wcześniej stropów typu Klein, Fert lub płyt otworowych żerańskich. Następnie wdrożona została produkcja stropów typu Teriva 2 i 3 na potrzeby budownictwa przemysłowego i użyteczności publicznej jak szkoły, biblioteki itp.1992 roku zakład wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na stropy Teriva przeniósł się do Ostrowika k/Warszawy. W tym czasie produkcja została podwojona i wprowadzono nowy asortyment, belki stropowe typu Ceram-50 dla stropów ceramicznych.

W 1995 roku wprowadzono do produkcji nowoczesną technologię polegającą na zastosowaniu oszczędnej stalowej kratownicy typu K.J. wyprodukowanej ze stali zimnowalcowanej o podwyższonej wytrzymałości St 3 S-b-500. Pozwoliło to zmniejszyć zużcie stali w stropach Teriva i Ceram.

W 1997 roku Zakład Betoniarski "KRATBET" rozpoczął produkcje nowoczesnego stropu typu Filigran. Jest to strop monolityczny, zespolony składający się z prefabrykowanej płyty szalunkowej grubości 5-7 cm, zbrojenia górnego i nadbetonu wylewanego na budowie. Zastosowanie tej technologii znacznie przyspiesza cykl realizacji budowy, można wykonywać dowolne kształty płyt w tym balkony, oszczędzony czas wykonania stropu, eliminuje zastosowania drogich szalunków i podpór montażowych.

Dzisiaj

Od 01.01.2002 zmieniła się nazwa zakładu na Przedsiębiorstwo Prefabrykacji Budowlanej "KRATBET".

Nowa nazwa i strategia zobowiązała nas do jeszcze większych wyzwań. Produkcja została rozszerzona o inne prefabrykaty niezbędne do budowy budynku mieszkalnego , jak: fundamentowe bloczki betonowe , nadproża , pustaki wentylacyjne , prefabrykowane biegi schodowe , podwaliny, słupy i inne. Specjalizujemy się również w produkcji nietypowych prefabrykatów betonowych jak : podstawy do panelowych ogrodzeń , prefabrykowane murki i podstawy pod siedzenia trybun obiektów sportowych i inne elementy do obiektów użyteczności publicznej.

Udzielamy bezpłatnego fachowego doradztwa w zakresie od konstrukcji projektu budowlanego poprzez wybór odpowiednich materiałów i technologii aż do kompletnej dostawy materiałów na budowę.
Posiadając wyspecjalizowane ekipy budowlane i montażowe , realizujemy budowy małych i średnich wielkości obiektów oraz świadczymy usługi w zakresie pełnego montażu płyt i zbrojenia stropów zespolonych Filigran.
 

Naszym hasłem jest: jakość , wiarygodność i profesjonalizm.
Bazujemy na sprawdzonych technologiach.