Nadproża to elementy konstrukcyjne, które umożliwiają utworzenie otworów drzwiowych oraz okiennych. Ich podstawowe zadanie to przeniesienie ciężaru ścian i stropów wyższych kondygnacji a także dachu.

W naszej firmie nadproża produkowane są w formach stalowych. Po włożeniu odpowiedniego zbrojenia i zalaniu betonem, całość poddawana jest wibracji. Taka technologia zapewnia jednolitą strukturę, odpowiednie wymiary oraz równą powierzchnię nadproży. Belki nadprożowe stosuje się do przykrywania otworów okiennych i drzwiowych w ścianach zewnętrznych, osłonowych i nośnych oraz do przykrywania otworów drzwiowych w wewnętrznych ścianach nośnych. Po zamontowaniu w ścianie od razu mają pełną nośność. Dzięki temu nie ma przestojów w pracach związanych z wykonywaniem ścian i stropów.

Zastosowanie belek nadprożowych znacznie skraca czas robót budowlanych w porównaniu z nadprożami deskowanymi, zbrojonymi i wylewanymi bezpośrednio na budowie.

Standardowo nadproża L-19 produkowane są w następujących wymiarach: N-120 ; N-150 ; N-180 ; N-210 ; N-240 ; N-270; N-300 na zamówienie.