Nadproża L-19

 

Nadproża to niezbędne elementy konstrukcyjne, które umożliwiają tworzenie otworów drzwiowych i okiennych w ścianach budynku. Ich podstawowym zadaniem jest przenoszenie ciężaru ścian i stropów z wyższych kondygnacji oraz dachu.

W naszej firmie, nadproża produkowane są w formach stalowych. Taka technologia umożliwia włożenie odpowiedniego zbrojenia i zalanie betonem, co pozwala na uzyskanie jednolitej struktury, właściwych wymiarów oraz równości powierzchni nadproży. Ponadto, dzięki zastosowaniu wibracji podczas produkcji, można zapewnić doskonałą jakość i wytrzymałość nadproży.

Belki nadprożowe stosuje się do przykrywania otworów okiennych i drzwiowych w ścianach zewnętrznych, osłonowych oraz nośnych. Są one również wykorzystywane do przykrywania otworów drzwiowych w wewnętrznych ścianach nośnych. Po zamontowaniu w ścianie od razu posiadają pełną nośność, co pozwala na uniknięcie przestojów w pracach związanych z wykonywaniem ścian i stropów.

Zastosowanie belek nadprożowych pozwala znacznie skrócić czas robót budowlanych w porównaniu z tradycyjnymi nadprożami deskowanymi, zbrojonymi i wylewanymi bezpośrednio na budowie. Nadproża produkowane w naszej firmie – standardowo w wymiarach N-120, N-150, N-180, N-210, N-240, N-270, N-300 – dostępne są na zamówienie i spełniają wymagania normy.