Od 1989 roku z pasją i zaangażowaniem pracujemy nad realizacją sukcesów budowlanych naszych klientów. W trakcie wieloletniej działalności zdobyliśmy niezbędne doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość usług w branży prefabrykacji żelbetowej.

Nasze osiągnięcia to nie tylko liczne zrealizowane projekty, ale również wprowadzenie nowych, innowacyjnych produktów na rynek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy wiele nietypowych prefabrykatów żelbetowych o różnych kształtach i wymiarach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów.

W ciągu lat rozwijaliśmy naszą firmę, aby móc sprostać coraz większym wyzwaniom. Dzięki temu dzisiaj możemy pochwalić się stałym profesjonalizmem i wysoką jakością wykonania naszych produktów. Nasze prefabrykaty betonowe zastosowane zostały w wielu projektach na terenie całego kraju, co pozwoliło nam zyskać uznanie w branży i zaufanie klientów.

Jesteśmy przekonani, że nasze wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie oraz dbałość o detale pozwolą nam na dalszy rozwój i realizowanie kolejnych sukcesów budowlanych naszych klientów.

Produkty i usługi

Nasza firma oferuje beton towarowy, prefabrykaty żelbetonowe, stropy – stropy filigran, stropy teriva, płyty stropowe, nadproża, biegi schodowe, murki oporowe, stoposłupy, podwaliny betonowe oraz prefabrykowane stopy fundamentowe. Podejmujemy się realizacji każdego zadania, a nasza propozycja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych partnerów biznesowych. Mogą Państwo liczyć na jakość naszych produktów oraz fachowość dystrybucji.

Zakład Betoniarski „KRATBET” powstał w lutym 1989r. w miejscowości Brzeźnica k/Wadowic.

Podstawowym zadaniem w tamtym czasie była produkcja belek i pustaków stropowych typu Teriva 1, na potrzeby budownictwa jednorodzinnego jako alternatywa do stosowanych wcześniej stropów typu Klein, Fert lub płyt otworowych żerańskich. Następnie wdrożona została produkcja stropów typu Teriva 2 i 3 na potrzeby budownictwa przemysłowego i użyteczności publicznej jak szkoły, biblioteki itp. W 1992 roku zakład wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na stropy Teriva przeniósł się do Ostrowika k/Warszawy. W tym czasie produkcja została podwojona i wprowadzono nowy asortyment, belki stropowe typu Ceram-50 dla stropów ceramicznych.

W 1995 roku wprowadzono do produkcji nowoczesną technologię polegającą na zastosowaniu oszczędnej stalowej kratownicy typu K.J. wyprodukowanej ze stali zimnowalcowanej o podwyższonej wytrzymałości St 3 S-b-500. Pozwoliło to zmniejszyć zużycie stali w stropach Teriva i Ceram.

W 1997 roku Zakład Betoniarski „KRATBET” rozpoczął produkcje nowoczesnego stropu typu Filigran. Jest to strop monolityczny, zespolony składający się z prefabrykowanej płyty szalunkowej grubości 5-7 cm, zbrojenia górnego i nadbetonu wylewanego na budowie. Zastosowanie tej technologii znacznie przyspiesza cykl realizacji budowy, można wykonywać dowolne kształty płyt w tym balkony, oszczędzony czas wykonania stropu, eliminuje zastosowania drogich szalunków i podpór montażowych.

Kratbet dzisiaj

Od 01.01.2002 zmieniła się nazwa zakładu na Przedsiębiorstwo Prefabrykacji Budowlanej „KRATBET”.

Nowa nazwa i strategia zobowiązała nas do jeszcze większych wyzwań. Produkcja została rozszerzona o inne prefabrykaty żelbetowe niezbędne do budowy budynku mieszkalnego, jak: fundamentowe bloczki betonowe , nadproża, pustaki wentylacyjne, prefabrykowane biegi schodowe, podwaliny betonowe, stoposłupy i inne. Specjalizujemy się również w produkcji nietypowych prefabrykatów betonowych jak : podstawy do panelowych ogrodzeń, prefabrykowane murki oporowe i podstawy pod siedzenia trybun obiektów sportowych i inne elementy do obiektów użyteczności publicznej.

Udzielamy bezpłatnego fachowego doradztwa w zakresie od konstrukcji projektu budowlanego poprzez wybór odpowiednich materiałów i technologii aż do kompletnej dostawy materiałów na budowę.
Posiadając wyspecjalizowane ekipy budowlane i montażowe, realizujemy budowy małych i średnich wielkości obiektów oraz świadczymy usługi w zakresie pełnego montażu płyt i zbrojenia stropów zespolonych Filigran.

 

Naszym hasłem jest: jakość, wiarygodność i profesjonalizm.
Bazujemy na sprawdzonych technologiach.